ZAMANE ÇOCUK KİMDİR?


Hızlı düşünen, çabuk öğrenen, hayal gücü yüksek, meraklı, seçici, bir o kadar sabırsızlar.

Onlar her yönüyle yüzlerce yıllık 
insanlık kuşağına fark atan bir nesil. Dijital çağın, teknolojik çocukları..
Öğrenme biçimlerinden, eğlence anlayışlarına, oynadıkları oyunlardan, iletişim biçimlerine kadar, hayatı önceki kuşaklardan farklı algılıyor, farklı yaşıyorlar.

Gelişen teknolojiye çok kolay adapte oluyor; akıllı cihazların uygulamalarında yönergeleri çok rahat yerine getirebiliyorlar.
İnternet dünyası onlar için eğlenceli fakat bir o kadar tehlikeli içerikler barındırdığından, aileler genellikle çocuklarını akıllı cihazlardan uzak tutmayı tercih ediyor.

Eğitimde teknolojinin kaçınılmaz hale geldiği bu dönemde, yasaklar koymak çözüm olamayacağı için teknolojiye bizden çok daha fazla hakim bu çocukları, internet dünyasında faydalı içeriklere yönlendirerek, öğrenmelerine katkıda bulunabiliriz.Biz de bu fikirle çocukların düşlerinden yola çıkarak hazırladığımız www.zamanecocuk.com'da, ilgilerini çekecek, aileleriyle birlikte eğlenceli vakit geçirmelerini sağlayacak içeriklerle, büyüme yolculuklarında onların oyun arkadaşı olmak istiyoruz. 

www.zamanecocuk.com eğlenceli tasarımı, merak uyandıran içeriğiyle kısa zamanda teknolojiyi seven çocukların ilgi odağı olmayı hedefliyor.Çocuklar İçin Karaoke 

Karaoke uygulamasını 3-6 yaş dönem çocuklarını da düşünerek farklı formatta sunuyor, en sevdikleri şarkıları ekran karşısında sevdikleri sanatçıyla birlikte söylemelerine, çektikleri videoyu sevdikleriyle paylaşmalarına fırsat tanıyoruz.

Ekran karşısında kendilerini izleyerek müziğe yeteneklerini keşfeden çocuklar bu sayede özgüven kazanıyor.

(Sayfamıza üye olduktan sonra istediğiniz video klibi açıp video kaydına başlayabilirsiniz. Video kayıt işlemi oldukça kolay. Kayıt esnasında ön izleme ve gerekirse silme işlemi yapabilirisiniz.Kayıtlı videolar editör onayından sonra yayına alınacaktır.)TV( Eğlen -Öğren- Keşfet )

Eğlenerek öğrenmelerini sağlayacak ilgi çekici görseller ve komik videolarla, aileleriyle, arkadaşlarıyla eğlenceli zaman geçirecekler. İlgili oldukları, sorguladıkları pek çok konuyu keşfet videolarında izleyerek detaylı bilgi edinecek, farklı sorgulama biçimleri geliştirecekler.

Çocuklarınızın büyüme yolculuğunda eğlenceli anlarını, unutulmasını istemediğiniz zevkli diyalogları kayıt altına alarak bize ulaştırın sayfamızda paylaşalım.

editor@zamanecocuk.com
Masalcı

Büyüklerden masallar dinlemeyi, hikayeleri birlikte dramatize etmeyi seven çocuklar için oluşturduğumuz masalcı sayfamızda, çocuklar en sevdikleri masalları, hikayeleri dinlerken düşler kapısı açılacak, kendi masal kahramanlarıyla buluşacaklar.

Okumayı seven çocuklarınıza siz de bir masal ya da hikaye okutarak ses kaydı alabilir, dramatize ettiğiniz bir hikayenin video kaydını bu sayfada yayınlama imkanı bulabilirsiniz.
Oyuncu

Oyun çağı çocuklarının severek oynadığı, oynarken keşfederek yaratıcılıklarını geliştirecekleri, hafızalarını zorlayan en popüler oyunlardan oluşan içeriğimizde çocuklar çok eğlenceli zaman geçirecekler. Sevdikleri oyunları kendi arşivlerinde tutup diledikleri zaman kolayca erişebilecekler.
Müzik

Çocuklar en sevdiği yerli /yabancı tüm şarkıları video klipleriyle izleyebilecek, kendi çektikleri video klipleri bu sayfada paylaşabilecekler.
Yetenekler

Yetenek avcılarının keşfettiği en yeni yetenekler ve keşfedilmeyi bekleyenler bu sayfada hünerlerini gösterme şansı bulacak.
Çizgi Film

Çocuklar en sevdiği, en popüler yerli/ yabancı çizgi filmlere kolayca erişebilecekler.Bu Ne?

Sorgulayan, meraklı çocukların keşfetmelerine, öğrenmelerine olanak sağlayan 'Bu Ne' sayfamızın ilginç bilgileri büyüklerinde ilgi odağı olacak.

Onlar merak edecek, biz seçtiğimiz özel videolarla sorgulatmaya devam edeceğiz.

Zamane Çocukların Ailelerini de unutmadık!ZAMANE ÇOCUK /AİLE

Çocuklarının gelişim döneminde pek çok soruya cevap arayan, en doğru bilgiyi edinmek için uzmanlarla iletişim kurmak isteyen aileleri www.zamanecocuk.comsayfasında işin profesyonelleri ile buluşturuyoruz.

wwww.zamanecocuk.com sizlerden gelen içeriklerle her gün kendini yenileyerek, beklentileriniz ışığında gelişmek istiyor.

Sizler çocuklarınızın her anına tanıklık etmek isterken biz o anları unutulmaz kılmak, sevdiklerinizle paylaşmak istiyoruz.

Çocuklara gelişme dönemlerinde oyun arkadaşı, ailelere de bu süreçte yol arkadaşı olacağız.

Paylaşımlarınızla var olup, taleplerinizle şekilleneceğiz.

En Güncel Haberler; Aile bölümünde Türkiye’den ve Dünyadan güncel haberlerimizle okul öncesi dönemde ihtiyacınız olan tüm gelişmelerin takipçisi olacaksınız.

Etkinlikler; Çocuklarınızla birlikte eğlenceli zaman geçireceğiniz etkinlik önerilerimiz her hafta sizi önemli kültür sanat aktiviteleriyle buluşturacak.

‘ÇOCUĞUM BÜYÜRKEN’ de 'UNUTULMAYACAK AN’LAR

Çocukların büyüme sürecini sağlıklı takip edebilmek için gözlemlediklerinizi yazıya dökerek gün gün gelişim takibi yapmak çok önemli çünkü yaşamda önemli ayrıntılar yazıya dökülmeyince zamanla unutulup gidecektir. Bu sebeple ebeveynlere çocuklarının gelişim serüvenini not alacakları bir sayfa tasarladık. Her güne bir dipnot düşen üyelerimiz için yıl sonunda çocukları adına çok değerli ciltlenmiş bir günlük arşivi armağan etmek istiyoruz.

TIKLAYIP, ÇOCUĞUNUZUN GÜNCESİNİ OLUŞTURMAYA BAŞLAYABİLİRSİNİZ!


ANNELER KULÜBÜ

Anneler Kulübü’nde üyelerimiz sorguladıkları konuları tartışmaya açarak kendi tecrübeleri doğrultusunda yanıtlar arayacak, diğer üyelerimizle interaktif olarak bilgi paylaşımında bulunabilecekler.

Okul öncesi eğitim veren kurumların da kendilerini tanıtma olanağı bulacakları www.zamanecocuk.comöğretmenlerin katılımıyla daha da renklenecek.

Öğretmenlerimiz, bağlı oldukları okulun adıyla kurum üyeliği gerçekleştirerek üye albümünde etkinlik görseli paylaşabilir, karaoke uygulamasıyla öğrencilerine klip çekebilir, video paylaşımında bulunabilir, okullarından haberleri bizimle paylaşabilirler.


Kısa zamanda çocukların vazgeçilmezi olacak internet sitemiz ailelerin de güvendiği bir kaynak olmayı hedefliyor.

BIRAKALIM ONLAR EĞLEN’erek, ÖĞREN’erek, KEŞFET’sin, Yeni Bir Dünya TASARLA’sınlar...


Soru, yorum ve görüşleriniz için  editor@zamanecocuk.com adresinden iletişime geçebilirsiniz.