Güncelleme: 04 Aralık 2014 11:40:17

9 Yaşında Süpermodel!

Rusya’nın başkenti Moskova'da yaşayan 9 yaşındaki Kristina Pimenova, "Dünyanın en güzel kızı" olarak tanınıyor. Pimenova’nın Instagram’da 400 bin, Facebook’ta 2 milyonu aşkın takipçisi var. 


Kendisi sosyal medya kullanmıyor, onun fotoğraflarını annesi Glikeriya Pimenova yüklüyor. 27 Aralık 2005’te Moskova’da doğan küçük model, bebekken futbol oyuncusu babası Ruslan Pimenov ve model annesi Glikeriya Shirokova ve 14 yaşındaki ablası Natalia ile birlikte Paris’te yaşamış.Vogue Bambini gibi dergilere kapak oluyor, Roberto Cavalli giyiyor.


Kendisi Woman Daily dergisi tarafından ‘dünyanın en güzel kızı’ olarak takdim ediliyor. Pimenova'nın hızlı yükselişi, takipçilerini ikiye böldü. Pek çok fanı tarafından hayranlıkla izlense de, minik model hakkında ‘bir oyuncak bebeğe benziyor’, ‘bu yaşta çıkıp oynaması gerekmez mi?’, ‘ilerde dış görünüşe takık bir kız mı olacak’ gibi soru ve yorumlar da yapılıyor.Sydney Çocuk Psikoloji Merkezi’nden psikolog doktor Fiona Martin, ‘Bazen sınırlar görünür şekilde çizilmelidir’ diyor ve ekliyor: ‘Bu yaştaki çocukların inançları çok kırılgandır ve kendi karar mekanizmaları henüz gelişmemiştir.

Medya ve reklam dünyası, kullandığı imgeleri kendine göre kodlar. Ebeveynler çocuklarının cinsel bir obje gibi algılanması konusunda gözüaçık davranmalıdır’ diyerek durumun anormalliğinden bahsediyor. ‘Tüm çocuk modellere karşı değilim ama bu yaştaki bir çocuğun bazı görüntüleri normal değil, bunlar ilerde onun benlik saygısına zarar veri tüm hayatını bozabilir’ diyerek de görüş belirtiyor. Pimenova’nın ajansı ise bu durumun ‘tamamen bakış açısına bağlı’ olduğu görüşünde. ‘Bir çocuğu makyaj ve mücevher ile olduğundan yaşlı gösterebilirsiniz ancak Kristina gibi bazı çocuklar için bu durum geçerli değil. Bu çalışmalar onun portfolyosuna eklemek için profesyonel olarak yapıldı.’
AY'IN ÇOK OKUNANLARI
Geleceğin gazetecileri KidZania ...
Tuvalet Alışkanlığı Eğitimi Ne Z...
1.Çocuk Kitapları Şenliği 22-23 ...
HAYDİ ÇOCUKLAR SARIYER'E...
Tavasiev öğrencilerinin resim se...
100 Çocuk 1000 Renk!...
BU ŞENLİK TAM SENLİK...
Kocaeli’den dünyaya kardeşlik me...
Çocuk parkındaki mikroplara dikk...
Eyüp 9. Çocuk Şenliği başlıyor...
Kidztival Çocuk Festivali başlıy...
Nilüfer Devecigil'den Bir Bağlan...
İstanbul Gravürleri Atölye ve Se...
Gerçekliğe yalnızca masallar mey...
DEFTERLERDE İLKBAHAR ÇİÇEKLERİ…...
Çocuğunuzla doğru iletişim kurab...
Jelibon'dan tüm çocuklara sanat ...
Minik Kahramanlar, Hayvanların Ç...
Çocuklarda iki ve üç yaş dönemi ...
Çocuklarda yüksek ateş nasıl düş...
Anne bebek çocuk festivali İBS b...
Sindy Okullu Oldu...
"Kekeleyen çocuk genelde daha ze...
Koruyucu aile yanındaki çocuk sa...
Çocuğun okul başarısını artıran ...